четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Скопјанка прегазена од велосипед – тешко повредена заврши во Градска

Скопјанка прегазена од велосипед – тешко повредена заврши во Градска

Скопјанка се здобила со тешки телесни повреди откако во нејзе удрил велосипед.

– На 15.01.2021 околу 12:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански одреди“ велосипед, управуван од 50-годишниот Н.Ш. од Скопје, удрил во 62-годишната М.Ч. од Скопје. Во незгодата, М.Ч. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, информира МВР.

Коронавирус