вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Хроника

Скопјанка паднала во автобус и тешко се повредила

Скопјанка паднала во автобус и тешко се повредила

На 29.12.2020 во 17:20 часот било пријавено дека на бул.„Партизански одреди“, во близина на мост „Обединети Нации“, Т.Ј. од Скопје, додека се превезувала во автобус „ман“, управуван од С.Т.(49) од Скопје, паднала и се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје. 

Коронавирус