вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 9
home Хроника

Скопјанка паднала од велосипед и се здобила со тешки телесни повреди

Скопјанка паднала од велосипед и се здобила со тешки телесни повреди
илустрација

На 11.10.2019 во 09,20 часот на булеварот „Партизански одреди“ Е.К.(33) од Скопје управувајќи велосипед „Каприс“ паднала на велосипедската патека и се здобила со тешки телесни повреди.

Таа веднаш била пренесена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус