сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 53
home Хроника

Скопјанка ограбена, останала без чанта

Скопјанка ограбена, останала без чанта

На 13.09.2021 во 11:45 часот во Полициската станица Бит Пазар, Р.Ј.(24) од с.Студеничани, скопско, пријавила дека околу 11:20 часот на ул.„192“ едно лице со употреба на сила и одзело чанта.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус