недела, 22. мај 2022. Вести денес: 99
home Хроника

Скопјанка нападната во Аеродром

Скопјанка нападната во Аеродром

На 26.01.2022 во 21.50 часот Б.А.(43) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Аеродром била физички нападната од И.В.(32) од Штип.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

Коронавирус