среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 109
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

Скопјанка нападната од таткото и братот, ги пријавила во полиција

Скопјанка нападната од таткото и братот, ги пријавила во полиција

Триесет и четири годишната В.Ц. вчера утрото пријавила дена претходната ноќ била физички нападната од нејзиниот татко и братот.

-На улицата “Маџари“ поточно во угостителски објект била физички нападната од страна на нејзиниот татко Л.Ц.(68) и нејзиниот брат И.Ц.(39), информираат од МВР.

Сочинети се записници за констатирани прекршоци по чл.11 и чл. 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус