понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 146
home Хроника

Скопјанка нападната од соседот

Скопјанка нападната од соседот

На 25.09.2021 во 15:22 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 14:20 часот на бул.„Кочо Рацин“, пред станот во зградата во која живее, М.И.(65) од Скопје била физички нападната од соседот Л.У.(44).

На Л.У. му бил сочинет записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Локални избори 2021