вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 150
home Хроника

Скопјанка нападната од куче скитник

Скопјанка нападната од куче скитник

Кучињата скитници речиси секој ден каснуваат луѓе низ цела Македонија.

На 04.12.2018 година во 12:00 часот во полициската станица Центар, Н.Д.(64) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 07:00 часот на булеварот  „Партизански Одреди“ била касната од куче-скитник во пределот на левата нога.

Коронавирус