среда, 20. февруари 2019. Вести денес: 123
home Хроника

Скопјанка нападната од глутница кучиња на „Ленинова“

Скопјанка нападната од глутница кучиња на „Ленинова“

Млада скопјанка вчера била нападната од повеќе кучиња на улицата „Аминта Трети“ во Скопје.

Како што информираат од МВР, М.М.(35) од Скопје пријавила дека околу 03.00 часот на улицата била нападната од глутница кучиња – бездомници, при што едно од нив ја каснало за левата потколеница и надколеница.