вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 1
home Хроника

Скопјанка нападната на Токсикологија на Клиника

Скопјанка нападната на Токсикологија на Клиника

На 22.08.2019 во 03.25 часот во СВР Скопје, Х.Ј.(38) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 02.30 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, во Одделот за токсикологија, додека ги извршувала нејзините работни задачи, била физички нападната од едно лице.

Се работи на расчистување на случајот.