понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Хроника

Скопјанка нападната и ограбена во нејзината куќа во Влае

Скопјанка нападната и ограбена во нејзината куќа во Влае

Вчера во 07.40 часот во СВР Скопје, И.Л.(83) од Скопје пријавила дека две лица во нејзината куќа на подрачјето на Влае физички ја нападнале со тврд предмет, при што ѝ одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус