петок, 5. март 2021. Вести денес: 119
home Хроника

Скопјанка лишена од слобода: Се превезувала во возило со гостиварец, па му го украла паричникот

Скопјанка лишена од слобода: Се превезувала во возило со гостиварец, па му го украла паричникот

Вчера околу 23.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар од слобода ја лишиле С.Р. (30) од Скопје, затоа што на ул.„Мара Угринова“, додека се превезувала во возило со И.Н.(45) од Гостивар, му одзела паричник со пари.

Таа била задржана во Полициската станица Гостивар, а парите му биле вратени на С.Н..

Се расчистува случајот и против С.Р. ќе следува поднесок.

Коронавирус