петок, 29. јули 2022. Вести денес: 133
home Хроника

Скопјанка касната од куче, сопственикот ќе добие пријава

Скопјанка касната од куче, сопственикот ќе добие пријава

На 02.06.2022 во 15:10 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, М.О.(41) од Скопје пријавила дека на кејот на река Вардар, на подрачјето на Ѓорче Петров, била касната од куче кое било со сопственик.

По документирање на случајот против сопственикот ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус