петок, 3. декември 2021. Вести денес: 8
home Хроника

Скопјанка им подлегна на тешките повреди, откако ја удри камион

Скопјанка им подлегна на тешките повреди, откако ја удри камион

Скопјанка им подлегна на тешките повреди откако вчера во 09.45 часот во село Петровец, скопско, во неа удри товарно возило „МАН“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Ѓ.(42) од село Катланово, скопско.

Од ударот, пешакот Р.К. (72) од село Петровец се здобила со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош била пренесенa во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Околу 12.30 часот таа им подлегнала на повредите.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус