вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 95
home Хроника

Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Мајка и ќерка од скопската населба Карпош биле физички нападнати во нивниот дом.

Во СВР Скопје, С.П.(28) од Скопје, на 29.05.2020 во 02.40 часот, пријавила дека околу 00.00 часот во семејниот дом на ул.„Никола Тесла“ таа и нејзината мајка В.П.(61) биле физички нападнати од нејзиниот татко Љ.П.(59) од Скопје, информира МВР.

Љ.П. бил приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.