вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 155
home Хроника

Скопјанка го пријавила татка си за семејно насилство и закана со пиштол

Скопјанка го пријавила татка си за семејно насилство и закана со пиштол

На 07.03.2020 во периодот од 00.30 до 02.30 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во домот на Б.Б.(48) од С.Орланци ,општина Арачиново. При претресот биле пронајдени еден пиштол „Зораки-М-906“ со рамка со шест куршуми и уште два куршуми.

Претресот бил извршен по претходна пријава на неговата ќерка за семејно насилство и закана со пиштол. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус