петок, 29. јули 2022. Вести денес: 60
home Хроника

Скопјанка физички нападната на прославата во Градскиот парк

Скопјанка физички нападната на прославата во Градскиот парк

Непознато машко лице синоќа во 21:10 часот физички ја нападнал В.Џ.(26) од Скопје, која била на прославата во Градскиот парк.

Како што соопшти МВР, нападот се случил додека В.Џ. била со неколку нејзини пријатели, држејќи платно со порака пред бината.

Случајот В.Џ. синоќа во 23:15 часот го пријавила во полиција. Се преземаат мерки за расчитување на случајот.

 

Коронавирус