понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 13
home Хроника

Скопјанка донесена во Ургентен со повреди на глава

Скопјанка донесена во Ургентен со повреди на глава

Медицинска сестра од Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ вчера вечерта пријавила дека кај нив била донесена повредена Е.Ш. (61) од Скопје.

Таа се здобила со повреди на главата, откако изгубила свест и паднала од скали во семејната куќа.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.