среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 59
home Хроника

Скопјанка била во врска со шефот, па три години трпела закани и уцени

Скопјанка била во врска со шефот, па три години трпела закани и уцени

На 08.02.2021 година во 14:40 часот во СВР Скопје, 32-годишна жена од Скопје, пријавила дека во  временскиот период од 2018 година до 16.01.2021 од страна на 59-годишен маж, кој и бил претпоставен на работа и со кого неколку месеци била во љубовна врска, ја вознемирувал и ја уценувал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија