понеделник, 27. септември 2021. Вести денес: 196
home Хроника

Скопјани возеле пребрзо, за 6 часа казнети 82 граѓани – МВР со апел

Скопјани возеле пребрзо, за 6 часа казнети 82 граѓани – МВР со апел

Денеска (21.07.) од 12 до 18 часот полициски службеници од СВР Скопје спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на Скопје, при што санкционирани се 82 возачи.

-Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Коронавирус