понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 42
home Хроника

Скопјани возат како на рели трки, полицијата полни раце работа

Скопјани возат како на рели трки, полицијата полни раце работа

На 24.06.2022 во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, на територија на град Скопје изречени се вкупно 168 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 49 санкции, 15 мерки за возење без возачка дозвола, а седум за користење на мобилен телефон. Изречени се и 19 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, пет мерки за некористење на сигурносен појас, седум за технички неисправни и нерегистрирани возила…

Коронавирус