среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Хроника

Скопјани украле автомобил, па со него отишле и ограбиле обложувалница

Скопјани украле автомобил, па со него отишле и ограбиле обложувалница

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Н.(23) од с.Арачиново, скопско поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво“ и „одземање на моторно возило“.

Пријавениoт, заедно со уште едно лице, на 21.02.2021 на ул.„Петре Филиповски Гарката“ одзеле патничко возило „форд фиеста“ и околу 20.00 часот со возилото отишле во спортска обложувалница на ул.„Јужноморавски бригади“, каде што со закана од вработените одзеле пари.

Коронавирус