четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 152
home Хроника

Скопјани сте истепаа пред угостителски објект во Аеродром

Скопјани сте истепаа пред угостителски објект во Аеродром
илустрација

На 13.01.2021 во 17.45 часот било пријавено дека во угостителски објект на подрачјето на Аеродром, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Х.Г.(22) и К.С.(18), од една страна и М.И.(18) и Д.Ѓ.(21), од друга страна, сите од Скопје.

Сочинети се записници за константиран прекршок по член 11 став 1 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус