понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 59
home Хроника

Скопјани се степале во пералница, интервенирала полицијата

Скопјани се степале во пералница, интервенирала полицијата

На 18.09.2020 околу 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во пералница во трговски центар на ул.„Македонско-косовска бригада“ во Скопје, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.Х.(65) и А.С.(23), и двајцата од Скопје, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.