понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Хроника

Скопјани се повеќе возат во алкохолизирана состојба- ова е вчерашниот рекорд

Скопјани се повеќе возат во алкохолизирана состојба- ова е вчерашниот рекорд

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.12.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Драчево изречени се вкупно 166 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 33, 14 санкции за нерегистрирани возила, 6 мерки за користење мобилен телефон, 20 санкции за некористење сигурносен појас и 8 мерки за возење под дејство на алкохол.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Локални избори 2021