среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Хроника

Скопјани се истепале пред угостителски објект

Скопјани се истепале пред угостителски објект

На 06.10.2019 во 02.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 01.30 часот пред угостителски објект на ул. „Благоја Стефковски“, поради меѓусебно нетрпение, настанала физичка пресметка помеѓу Д.К. (41) од Скопје и А.Б. (59) од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 6 и член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Локални избори 2021