среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјани се испотепале во Гази Баба- биле употребени и остри предмети

Скопјани се испотепале во Гази Баба- биле употребени и остри предмети
фото-илустрација

На 29.11.2021 во 17.30 часот било пријавено дека на подрачјето на Гази Баба, поради меѓусебно нетрпение, е нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка во која се употребени и остри предмети помеѓу С.М.(19), Ф.М.(18), од една страна и А.Ј.(23), од друга страна, сите од Скопје.

Се работи на расчистување на случајот, информираат од полицијата.

loading...