среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјани пронашле залутани куршуми во своите дворови

Скопјани пронашле залутани куршуми во своите дворови

Скопјани нашле залутани зрна во своите дворови.

Во првиот случај во 12,30 часот во СВР Скопје 39-годишната А.К. од Скопје, пријавила дека во дворот пронашла едно залутано зрно од оружје.

исто така, во 14,30 часот во СВР Скопје 24-годишниот Ј.В. од Брњарци-скопско пријавил дека истиот ден околу 12,25 часот во селото, поточно во дворот пронашол едно залутано зрно од оружје.

Извршен е увид и се работи на расчистување на случаите.

Коронавирус