четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 175
home Хроника

Скопјани претепале едно лице во близина на рудник

Скопјани претепале едно лице во близина на рудник
фото-илустрација

На 21.09.2022 во 11.15 часот во Полициското одделение Сарај, З.М.(44) од с.Радуша, скопско, пријавил дека околу 10.00 часот во близина на рудник во Радуша бил физички нападнат од Ф.С.(57) и Р.И.(38), двајцата од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус