петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 60
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Скопјани направиле драма додека полицијата апсела 60-годишна жена

Скопјани направиле драма додека полицијата апсела 60-годишна жена

Скопјани направиле драма додека полицијата се обидувала да приведе 60-годишна жена.

Околу 22.00 часот во СВР Скопје на улицата ,1558’’биле приведени С.Р.(39) и С.Р.(28), и двајцата од Скопје, поради спречување на службено лице во вршење на службено дејствие, при приведување на 60-годишната Ш.С. од Скопје.

Жената се барала по судска наредба.

По целосно расчистување и документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус