понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјани направија хаос, недоразбирање меѓу малолетници и возрасни пријавено во полиција

Скопјани направија хаос, недоразбирање меѓу малолетници и возрасни пријавено во полиција

На 18.02.2020 во 21:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред угостителски објект на ул.„Вашингтонска“, поради претходно недоразбирање околу сообраќајот, дошло до нарушување на јавниот ред и мир.

Недоразбирањето се случило помеѓу Е.Д.(18), Р.Т.(61) и двајца 16-годишници, од една страна, и А.Б.(21) и еден 15-годишник, од друга страна, сите од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус