понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Хроника

Скопјани нападнати од кучиња

Скопјани нападнати од кучиња

На 02.05.2020 во 14:50 часот во Полициската станица Аеродром Б.С.М.(40) од Скопје, пријавила дека на бул.“Кузман Јосифоски Питу“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.

На 02.05.2020 год. во 12:10 часот во Полициската станица Аеродром Р.П.(63) од Скопје, пријавил дека на ул.“Февруарски Поход“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

 

ЕУРО 2020

Македонија