петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 29
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

home Хроника

Скопјани нападнати од кучиња скитници

Скопјани нападнати од кучиња скитници

На 20.03.2020 во 15:50 часот во Полициската станица Гази Баба Ф.В.(37) од Скопје, пријавил дека на патеката на кејот на Вардар, во близина на пешачкиот мост во нас.Ќерамидница бил каснат од куче скитник во пределот на двете нозе.

На 20.03.2020 во 10:00 часот во Полициската станица Карпош В.С.(31) од Скопје пријавил дека на бул.“Партизански Одреди“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Коронавирус