четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 26
home Хроника

Скопјани нападнати од кучиња скитници

Скопјани нападнати од кучиња скитници

На 29.01.2021 во 17:15 часот во Полициската станица Бит Пазар, А.Ш.(59) од Скопје пријавила дека на ул.„Лазар Трпковски“ била касната од куче скитник.

На 29.01.2021 во 13:00 часот во Полициската станица Карпош, Ј.К.(43) од Скопје пријавил дека во близина на спортски центар на подрачјето на Карпош бил каснат од куче скитник.

ЕУРО 2020

Македонија