петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјани каснати од кучиња скитници во Аеродром и Карпош

Скопјани каснати од кучиња скитници во Аеродром и Карпош

На 11.06.2021 во 12.10 часот во Полициската станица Аеродром Г.Д.(41) од Скопје пријавила дека на бул.„АСНОМ“ била касната од куче скитник.

На 11.06.2021 во 19.10 часот во Полициската станица Карпош Р.С.(61) од Скопје пријавила дека на ул.„Бледски договор“ била касната од куче скитник.

 

Коронавирус