понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјани каснати од кучиња скитници

Скопјани каснати од кучиња скитници

На 04.02.2021 во 15:10 часот во Полициска станица Гази Баба, Е.Л.(26) од село Ржаничино, пријавила дека на улица “1” во Нова Колонија била касната од куче скитник.

На 04.02.2021 во 11:00 часот во Полициска станица Гази Баба, Р.Ј.(81) од Скопје, пријавил дека на улица “Лазар Поп Трајков” бил каснат од куче скитник.

ЕУРО 2020

Македонија