вторник, 28. март 2023. Вести денес: 115
home Хроника

Скопјани каснати од кучиња скитници

Скопјани каснати од кучиња скитници
илустрација

На 26.11.2021 околу 21.30 часот во СВР Скопје Б.А. (47) од Скопје пријавил дека на ул. „И.Х.Николов“ бил каснат од куче скитник.

На 26.11.2021 во 17,00 часот во СВР Скопје А.Л. (20) од Скопје пријавила дека на ул. „Бранко Заревски“ е касната од куче скитник.

loading...