четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 33
home Хроника

Скопјани каснати од кучиња скитници

Скопјани каснати од кучиња скитници

На 24.09.2021 околу 16.00 часот во Полициската станица Чаир, Т.Н.(21) од Скопје пријавила дека ул.„Цетинска“ била касната од куче скитник.

На 24.09.2021 во 08.30 часот во Полициската станица Драчево, Д.С.(71) од Скопје пријавил дека на ул.„Иван Хаџиниколов“ бил каснат од куче скитник.

Локални избори 2021