недела, 19. септември 2021. Вести денес: 35
home Хроника

Скопјани каснати од кучиња скитници

Скопјани каснати од кучиња скитници

На 14.09.2021 во 12:25 часот во Полициското одделение Петровец, Н.К.(36) од Скопје пријавил дека во н.Илинден неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.

На 14.09.2021 во 20:30 часот во Полициската станица Чаир, И.Ј.(24) од Скопје пријавила дека на ул.„Радишанска“ била касната од куче скитник.

Коронавирус