среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Скопјани каснати од кучиња скитници

Скопјани каснати од кучиња скитници

На 02.07.2021 околу во 12:45 часот во СВР Скопје, Б.С.(32) од Скопје пријавил дека на ул.„Кеј Димитар Влахов“ бил каснат од куче скитник.

На 02.07.2021 во 11:30 часот во СВР Скопје, Н.Н.(30) од Скопје пријавил дека на ул.„Димитрије Чуповски“  бил каснат од куче скитник.