петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 84
home Хроника

Скопјани испокасани од кучиња скитници

Скопјани испокасани од кучиња скитници

Тројца скопјани вчера биле испокасани од кучиња скитници- случаите се пријавени во полициски станици во Центар, Кисела Вода и Аеродром.

На 07.12.2021 во 16.00 часот во Полициската станица Центар, Д.К.(19) од Скопје пријавила дека на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ била касната од куче скитник.

На 07.12.2021 во 12.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, М.Н.(68) од Скопје пријавила дека на ул.„Наум Охридски“ била касната од куче скитник.

На 07.12.2021 во 13.20 часот во Полициската станица Аеродром, Г.Т.(52) од Скопје пријавил дека на ул.„23 Октомври“ бил каснат од куче скитник.

Коронавирус