среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 163
home Хроника

Скопјани искасани од кучиња скитници

Скопјани искасани од кучиња скитници

Во Полициската станица Бит Пазар, вчера во 19.30 часот Т.А. (32) од Скопје пријавил дека на ул.„Крсте Асенов“ неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник на левата потколеница.

Исто така во текот на вчерашниот ден, во Полициската станица Ѓорче Петров, К.П. (32) од Скопје пријавила дека на 03.10.2019 околу 19.10 часот на ул.„4-ти Јули“ била касната од куче скитник на левата нога.

Локални избори 2021