недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 38
Во живо

Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Хроника

Скопјани фатени со фалсификувани негативни ПЦР тестови

Скопјани фатени со фалсификувани негативни ПЦР тестови

СВР Куманово поднесе три кривични пријави против Ј.С.(19), С.Ј., Н.С.(55) и И.С.(54), сите од Скопје, поради постоње основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување исправа“.

Пријавените, на 08.09.2021 на граничен премин Табановце приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови.

Локални избори 2021