среда, 4. август 2021. Вести денес: 49
home Хроника

Скопјани фатени како крадат во бутик во трговски центар

Скопјани фатени како крадат во бутик во трговски центар

Вчера во 21.00 часот, полициски службеници ги лишиле од слобода Н.С.(28) и М.Н.(22), двајцата од село Глумово, општина Сарај.

Тие биле фатени како вршат кривично дело „кражба“ во бутик во трговски центар во Тетово.

Притоа, Н.С. агресивно се однесувал кон полициски службеник.

Против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус