недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјани биле агресивни кон полицајци, па беа лишени од слобода

Скопјани биле агресивни кон полицајци, па беа лишени од слобода

На 20.01.2021 околу 00:30 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од СВР Скопје биле лишени од слобода С.М.(40) и М.Е.(18) двајцата од Скопје, бидејќи истите агресивно се однесувале кон полициски службеници при извршување на работни задачи.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус