понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 59
home Хроника

Скопјанецот кој застрела човек во август минатата година доби кривична пријава

Скопјанецот кој застрела човек во август минатата година доби кривична пријава

СВР Скопје поднесе кривична пријава против  Џ.М. (44) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 07.08.2017 година околу 17.15 часот на улица „Констатин Петковиќ“ во Скопје пријавениот со неговото возило го пресретнал возилото коешто го управувал оштетениот, по што извадил пиштол и започнал вербална расправија.

Во еден момент тој испукал куршум и го повредил оштетениот во левиот колк.

Коронавирус