четврток, 4. март 2021. Вести денес: 198
home Хроника

Скопјанец во паника: Се скарале со сопругата, па таа ја напуштила државата

Скопјанец во паника: Се скарале со сопругата, па таа ја напуштила државата

На 14.11.2019 во 15:00 часот во СВР Скопје, Т.Ј.(54) од Скопје пријавил дека по претходна семејна расправија, од домот се оддалечила неговата сопруга Т.Л.(53) од Скопје.

По пријавата и преземени активности, полициските службеници утврдиле дека Т.Л. остварила излез на Граничниот премин „Табановце’’.

Коронавирус