вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 201
home Хроника

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Во Одделението за внатрешни работи Прилеп, вчера во 15 часот, 32-годишна жена од прилепско село пријавила дека нејзината малолетна ќерка била уценувана од лице од Скопје.

Според пријавеното, лицето го уценувало девојчето дека ќе објави нејзини фотографии на социјалните мрежи доколку не остварат средба.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус