среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 134
home Хроника

Скопјанец уапсен во Шутка

Скопјанец уапсен во Шутка

На 01.05.2020 во 17:15 часот, за време на забраната за движење, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Индира Ганди“ го лишиле од слобода Ѓ.А.(46) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена бела прашкаста материја.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија