понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 138
home Хроника

Скопјанец уапсен во Градски парк

Скопјанец уапсен во Градски парк

А.К.(32) од Скопје бил уапсен вчера попладне во Градскиот парк.

При извршен преглед кај него полициски службеници пронашле нож.

-Тој бил приведен поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Коронавирус